مقالات
خانه>مقالات> سیستم مدیریت محتوا چیست
سیستم مدیریت محتوا چیست
تاریخ انتشار: دوشنبه,97/10/10
بازدید: 2123
مخفف کلمات Content management system سیستم مدیریت محتوا است که یک سیستم نرم افزاری می باشد که با سطوح دسترسی مختلف اجازه انتشار، ویرایش و حذف محتوا را می دهد.
سیستم های مدیریت محتوا توسط فرد یا افراد دارای دانش برنامه نویسی ساخته و بوسیله ی یک صفحه به نام کنترل پنل مدیریت می شوند. کار کردن با کنترل پنل نیاز به دانش برنامه نویسی خاصی ندارد و هر کسی می تواند به اسانی سیستم خود را مدیریت نماید.
اولین سیستم های مدیریت محتوا به صورت open source (متن باز) در سال 1990 میلادی ساخته شدند.

چرا شما به سیستم مدیریت محتوا نیاز دارید ؟
یکی از مشکلاتی که قبل از ایجاد سیستم های مدیریت محتوا وجود داشت هزینه سنگین طراحی سایت بود ، زیرا مالک وبسایت قادر به ویرایش کوچیکترین بخش از وبسایتش نبود و برای هر تغییر کوچکی باید به برنامه نویس وبسایت خود مراجعه میکرد.
اما با پیدایش سیستم های مدیریت محتوا مالک وبسایت بدون دانش برنامه نویسی تا حد قابل نوجهی قادر به ویرایش اجزا و محتوای سایت خودش است. در نتیجه برای مدیریت وبسایت و کاهش هزینه ها استفاده از سیستم مدیریت محتوا ضروری است.

مزایای سیستم مدیریت محتوا چیست ؟
استفاده از سیستم مدیریت محتوا مزایای زیادی دارد، مزایای آن خیلی بیشتر از نشر یک مطلب است. همه شرکت ها باید به طور منظم محتوای وب سایت خود را بروز رسانی و مدیریت کنند تا حضور آنلاین رقابتی داشته باشند. انجام این کار در گذشته توسط یک تیم برنامه نویسی برای آپلود محتوا بود، اما امروزه به کمک سیستم های مدیریت محتوا هر کسی از منشی تا مدیرعامل می تواند بر محتوای سایت نظارت داشته باشد.
چند مورد از مزایای سیستم های مدیریت محتوا :
کاربر پسند بودن : سیستم مدیریت محتوا از قالب مشخصی استفاده میکند و می توان به راحتی هر محتوایی (تصویر، متن، ویدیو و…) تولید کرد.
سطوح دسترسی مختلف : شما می توانید تولید، ویرایش، حذف محتوا را به افراد مختلف واگذار کنید و یا دسترسی به آپلود تصویر، ویدیو و… را تعیین کنید.
انتشار سریع : به آسانی هر محتوایی را در هر لحظه و هر کجا با هر دستگاهی (کامپیوتر، تبلت، موبایل) منتشر کنید.
هزینه های عملیاتی کمتر : برای مدیریت محتوا دیگر نیازی به فرد متخصصی نیست و می توان به آسانی در هر لحظه محتوا را مدیریت کرد.
نماوب
365
بیشتر بخوانید
مسدود شدن شمارنده ها ی تبلیغاتی قابلیت جدید فایرفاکس
ادامه مطلب
نماوب شنبه,99/8/10
المان های آزار دهنده در طراحی سایت
ادامه مطلب
نماوب دوشنبه,97/10/10
ارسال دیدگاه


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نماوب می باشد.