خانه>مقالات آموزشی>سیستم مدیریت محتوا CMS چیست؟
سیستم مدیریت محتوا CMS چیست؟
تاریخ انتشار: یکشنبه,98/2/8
بازدید: 613
مخفف کلمات Content management system سیستم مدیریت محتوا است که یک سیستم نرم افزاری می باشد که با سطوح دسترسی مختلف اجازه انتشار، ویرایش و حذف محتوا را می دهد.
سیستم های مدیریت محتوا توسط فرد یا افراد دارای دانش برنامه نویسی ساخته و بوسیله ی یک صفحه به نام کنترل پنل مدیریت می شوند. کار کردن با کنترل پنل نیاز به دانش برنامه نویسی خاصی ندارد و هر کسی می تواند به اسانی سیستم خود را مدیریت نماید.
اولین سیستم های مدیریت محتوا به صورت open source (متن باز) در سال 1990 میلادی ساخته شدند.

چرا شما به سیستم مدیریت محتوا نیاز دارید ؟
یکی از مشکلاتی که قبل از ایجاد سیستم های مدیریت محتوا وجود داشت هزینه سنگین طراحی سایت بود ، زیرا مالک وبسایت قادر به ویرایش کوچیکترین بخش از وبسایتش نبود و برای هر تغییر کوچکی باید به برنامه نویس وبسایت خود مراجعه میکرد.
اما با پیدایش سیستم های مدیریت محتوا مالک وبسایت بدون دانش برنامه نویسی تا حد قابل نوجهی قادر به ویرایش اجزا و محتوای سایت خودش است. در نتیجه برای مدیریت وبسایت و کاهش هزینه ها استفاده از سیستم مدیریت محتوا ضروری است.

مزایای سیستم مدیریت محتوا چیست ؟
استفاده از سیستم مدیریت محتوا مزایای زیادی دارد، مزایای آن خیلی بیشتر از نشر یک مطلب است. همه شرکت ها باید به طور منظم محتوای وب سایت خود را بروز رسانی و مدیریت کنند تا حضور آنلاین رقابتی داشته باشند. انجام این کار در گذشته توسط یک تیم برنامه نویسی برای آپلود محتوا بود، اما امروزه به کمک سیستم های مدیریت محتوا هر کسی از منشی تا مدیرعامل می تواند بر محتوای سایت نظارت داشته باشد.
چند مورد از مزایای سیستم های مدیریت محتوا :
کاربر پسند بودن : سیستم مدیریت محتوا از قالب مشخصی استفاده میکند و می توان به راحتی هر محتوایی (تصویر، متن، ویدیو و…) تولید کرد.
سطوح دسترسی مختلف : شما می توانید تولید، ویرایش، حذف محتوا را به افراد مختلف واگذار کنید و یا دسترسی به آپلود تصویر، ویدیو و… را تعیین کنید.
انتشار سریع : به آسانی هر محتوایی را در هر لحظه و هر کجا با هر دستگاهی (کامپیوتر، تبلت، موبایل) منتشر کنید.
هزینه های عملیاتی کمتر : برای مدیریت محتوا دیگر نیازی به فرد متخصصی نیست و می توان به آسانی در هر لحظه محتوا را مدیریت کرد.
بیشتر بخوانید
مسدود سازی trackerهای تبلیغاتی، قابلیت جدید فایرفاکس
یکشنبه,98/4/23
بازدید: 487
ادامه مطلب
تفاوت سایت استاتیک با داینامیک
چهارشنبه,98/1/7
بازدید: 729
ادامه مطلب
المان های آزار دهنده در طراحی سایت
دوشنبه,97/10/10
بازدید: 753
ادامه مطلب
ارسال دیدگاه


تعداد نظرات: 0
آموزش رایگان مدیریت سایت
تحویل سایت در کوتاهترین زمان
طراحی سایت با سرعت لود بالا
فراهم کردن امنیت سایت